Sklep EDEKA Scheck-in Center Moguncja podwaja dział win do prawie 500 m²

Nowa aranżacja działu win w EDEKA Scheck-In Center, Moguncja

Istniejący dział win musiał zostać całkowicie przeprojektowany - było to wielkie zadanie i wyzwanie podczas bieżącej działalności. Począwszy od poprzedniej powierzchni sprzedażowej o powierzchni niespełna 250 m², wyposażonej w proste regały kratowe, bardzo bogaty już asortyment miał zostać zaprezentowany w bardziej atrakcyjny i wysokiej jakości sposób. Podwojenie powierzchni sprzedaży do prawie 500m² zapewniło odpowiednie ramy dla tych działań. Oprócz zwiększenia atrakcyjności poprzez rozszerzenie i wyspecjalizowanie asortymentu, na liście życzeń znalazły się oczywiście również cele takie jak lojalność klientów i rentowność.

Nasze wzornictwo opiera się na zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz przejrzystej, harmonijnej konstrukcji. Dekoracje z jasnego drewna dębowego nawiązują do istniejącego na rynku języka wzornictwa i są podkreślane przez ciemne powierzchnie.

Dział win podzielony jest na kilka sektorów:

Szampan, wina z Francji i wina bezalkoholowe są zaprezentowane wzdłuż ściany. Wielkoformatowe zdjęcia wzdłuż ściany sprawiają, że "chce się wina".

Na półkach przed "ścianą win" stoją wina musujące i międzynarodowe wina z Europy i zza oceanu, a także wyśmienity wybór alkoholi. Import własny, który jest szczególnie atrakcyjny cenowo, można tu również kupić bezpośrednio z palety, a nawet w kartonie.

W przedniej części działu, który jest całkowicie nowy, prezentowane są wina z niemieckich regionów winiarskich. Tutaj winnice mogą się zaprezentować i zaoferować szeroką gamę informacji o swoim asortymencie. Szczególny nacisk kładzie się na wina regionalne. Ukośne prezentacje na niskich półkach i sześcianach, które mogą być indywidualnie zaprojektowane przez producentów wina, wzbudzają szczególne zainteresowanie różnorodnym asortymentem. Ten charakter winoteki zaprasza zwiedzających, aby dowiedzieli się więcej o wytwórcy i produkcie, a na życzenie zabrali wybrane wino do domu w kartonie.

Sercem działu jest " centrum targowe".

Wysoka na cztery metry wieża z winami o kontrolowanej temperaturze jak latarnia morska przyciąga wzrok ze wszystkich stron sklepu w kierunku działu win. Prezentowane są tu wysokiej jakości wina i wyjątkowe skarby. Lada Scheck-In-Weinwelt jest miejscem, gdzie można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zasięgu. Profesjonalna osoba zajmująca się tematyką wina jest tu zawsze dostępna. W weekend wspierają Cię zmieniający się wytwórcy i winiarze. Co tydzień jest więc okazja do poznania i degustacji nowych win. Miłośnicy wina spotykają się tutaj, aby porozmawiać z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Cztery półki o wysokości połowy wysokości flankują sklep i zapewniają miejsce na specjalne prezentacje i oferty.

Kolejną atrakcją są lampy w centrum działu. Łącznie 360 podświetlonych butelek wina wisi w 8 sześcianach, każdy o powierzchni 1m³.

Liczby

Na ponad 80 metrach bieżących regałów jest miejsce na 45.000 butelek. Łącznie przetworzono ok. 2.500 m2 materiału z płyt oraz prawie 5 km obrzeży ABS.