Nawilżacze powietrza

Nawilżacze powietrza

Chłodno, ciemno i wystarczająco wilgotno - to optymalne warunki do przechowywania wina. Nawilżacze do piwnicy na wino regulują wilgotność powietrza, jeśli klimat jest zbyt suchy.
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
.

Odwilżacze regulują nadmiernie suche powietrze w piwnicy na wino

.

Optymalna wilgotność dla przechowywania wina

.

Cicho, ciemno i wystarczająco wilgotno - to optymalne warunki do przechowywania wina. Zarówno czerwone jak i białe wino potrzebuje odpowiedniej kontroli klimatu i wilgotności, aby zachować i rozwinąć swój aromat. W dziale "Nawilżacze" znajdą Państwo urządzenia zapewniające optymalną wilgotność powietrza.

Optymalny poziom wilgotności dla Twojej piwnicy z winami to 60% do 80%. Jeśli wilgotność jest zbyt wysoka, etykiety mogą się odklejać, drewniane skrzynki mogą pleśnieć, a kartony mięknąć. Pleśń ma teraz doskonały teren do rozprzestrzeniania się i może sprawić, że wino stanie się niezdatne do picia przez korek. Zbyt niska wilgotność (poniżej 60%) może spowodować, że korek się skurczy i nie będzie już wystarczająco wilgotny. To sprawia, że jest porowata i tlen przenika do wnętrza butelki.


Dostępne i przejrzyste

.

W szafie klimatycznej na wino Twoje szlachetne wina są nie tylko bezpieczne i doskonale temperowane, ale także pięknie się prezentują. Nasz model CAVISPACE to nawet walk-in. Butelki leżą na łatwo wysuwanych półkach dla różnych rozmiarów butelek. Dzięki temu etykieta na butelce jest optymalnie widoczna i od razu łatwa do odczytania.


Modele pomocnicze do klimatyzatora

.

Wilgotność powietrza na zewnątrz jest zbyt nierównomierna, a ponadto zmienia się znacznie w zależności od pory roku, pogody i regionu. Jednak w bardzo suchych pomieszczeniach odparowanie wody kondensacyjnej z ewentualnego urządzenia klimatyzacyjnego nie wystarcza do uzyskania pożądanej wilgotności w piwnicy na wino. Środkiem zaradczym jest nawilżacz, który wytwarza wilgotność od 60 do 80%. Szczególnie ważne jest, aby wilgotność i temperatura były stałe i nie zmieniały się zbytnio. Z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć odpowiedni model kontroli wilgotności powietrza dla Twojej piwnicy z winami.