Systemy chłodzenia

Systemy chłodzenia

Klimatyzatory do wina dla pomieszczeń o wielkości od 25 m³ - 240 m³ i z różnymi systemami nawiewu powietrza zapewniają doskonały klimat w piwnicy na wino.
Filtr
Filtr
Cena
-
Wysokość (cm)
cm
-
Szerokość (cm)
cm
-
Głębokość (cm)
cm
-

Produkty 12

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Klimatyzator WineMaster ARM 15X

  Casa Select Alt

  Wine Master
  Klimatyzator WineMaster ARM 15X
  Tylko 21 895,00 zł z VAT, plus koszty wysyłki
  Wymiary: wys. 31,7 cm x szer. 88,5 cm x gł. 42,4 cm
 2. Wine IN 50X (jednostka pietrowa)

  Casa Select Alt

  Wine Master
  Wine IN 50X (jednostka pietrowa)
  Tylko 28 845,00 zł z VAT, plus koszty wysyłki
  Wymiary: wys. 104,4 cm x szer. 50 cm x gł. 47,8 cm
 3. Drzwi klimatyczne PC15X (zawias prawy)

  Casa Select Alt

  Wine Master
  Drzwi klimatyczne PC15X (zawias prawy)
  Tylko 24 895,00 zł z VAT, plus koszty wysyłki
  Wymiary: wys. 200 cm x szer. 72 cm x gł. 25,5 cm

Produkty 12

na stronę
Ustaw kierunek malejący
.

Systemy chłodzenia - urządzenia do kontroli klimatu wina

Przechowywanie wina w kontrolowanym klimacie

W celu przechowywania wina prawidłowo i bez ryzyka przez dłuższy pełny stop czasu, to potrzebuje odpowiedniej temperatury i wilgotności. Tylko w ten sposób można uchronić ją przed zbyt szybkim starzeniem się i przedwczesnym dojrzewaniem. Optymalna temperatura wynosi od 10° do 14° C, wilgotność powinna wynosić od 60 do 80%. Duże wahania między dniem a nocą, jak również między latem a zimą są szkodliwe dla winogron. Zastosowanie nowoczesnej technologii klimatyzacji gwarantuje niezbędną spójność dla profesjonalnego przechowywania wina, co pozwala zachować radość z drogich i wysokiej jakości win oraz chroni je przed utratą wartości.

Koneserzy wina będą zadowoleni wiedząc, że ich wina są przechowywane w stałej temperaturze.

Miłośnicy wina, którzy posiadają własną piwniczkę powinni ją zaizolować i zainstalować klimatyzator do wina, aby zapewnić stałą, optymalną temperaturę.


Instalacja klimatyzatorów

.

Do profesjonalnej klimatyzacji dostępne są urządzenia z izolacją akustyczną o różnych wydajnościach, dostosowane do wielkości pomieszczenia. Zapewniają one stałą temperaturę w zakresie od 10°C do 12°C. Urządzenia klimatyzacyjne są stosunkowo łatwe w instalacji i dostosowują się wielkością i wyglądem do układu przestrzennego piwnicy na wino.

.

W zależności od warunków w pomieszczeniu, rozróżnia się jednostki monoblokowe (instalacja pojedynczej jednostki w ścianie), jednostki typu split (jednostka chłodząca znajduje się w pomieszczeniu, które ma być chłodzone, sprężarka na zewnątrz) i kanałowe systemy chłodzenia (jednostka znajduje się w pomieszczeniu zewnętrznym, tak aby nie była widoczna w piwnicy. Wewnątrz piwnicy znajduje się jedynie kratka połączona z agregatem chłodniczym elastyczną, izolowaną rurą). Jeśli montaż w ścianie piwnicy nie jest możliwy, nieskomplikowany montaż drzwi klimatyzacyjnych (z niewidocznym z zewnątrz urządzeniem klimatyzacyjnym) jest technicznie idealnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń (do 15 m³). Częsta konserwacja nie jest konieczna, jednak filtr powinien być wymieniany raz w roku.


Ocieplenie piwnicy na wino

Przed zainstalowaniem klimatyzatora piwnica musi być zaizolowana. Celem izolacji (ochrony cieplnej) jest ograniczenie wymiany ciepła pomiędzy wnętrzem a otoczeniem, przy czym istotną rolę odgrywają również inne źródła ciepła, takie jak rury grzewcze, ogrzewanie podłogowe powyżej oraz ciepłe pomieszczenia sąsiadujące. Dobrze izolowane pomieszczenie przyczynia się do dłuższej żywotności klimatyzatora do wina. Istniejące okna powinny być wyposażone w szyby izolacyjne i ewentualnie przyciemnione. Najlepszym materiałem termoizolacyjnym do tego celu jest styrodur o grubości 6 cm.

.

Upewnij się, że Twoje ulubione krople są zawsze przechowywane w optymalnych warunkach i odkryj już teraz idealne rozwiązanie dla Twoich indywidualnych potrzeb. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne modele dla każdego budżetu i każdego rodzaju piwnicy na wino.